Odstranění řas a plísní z fasád ze zárukou

Díky mnohaletým zkušenostem a výzkumu společnosti Caparol v České republice, Vám můžeme nabídnout systémové řešení pro sanaci zaplísněných fasád se zárukou na od 8 až 12 let.

 

Caparol Clean Concept

Systémové řešení Caparol Clean Concept je určené pro budovy, které jsou biologicky napadeny a mají problémy s výskytem řas a plísní na fasádě objektu. Tyto budovy jsou hrozbou především pro alergické osoby, protože plísně, resp. jejich spory, se okny při větrání dostávají do bytů. Dalším rizikem špinavé fasády je postupná degradace povrchové vrstvy. Agresivní prostředí v místech výskytu řas a plísní silně rozrušuje povrchové vrstvy zateplení. Dochází k poškození omítky, přes kterou se dostává vlhkost do výztužové základní vrstvy, která je touto vlhkostí ničena. Postupně pak dochází k větším škodám a následně k významně větším investicím do sanace systému případně demontáži systému.

 

Fasádu je třeba sanovat odborně. Sanace je možná pouze tehdy, je-li zaplísněná jen povrchová vrstva a spodní vrstvy vnějších kontaktních zateplovacích systémů jsou neporušeny.  Postup sanace:

 

Analýza - Je třeba zjistit, zda nejsou na fasádě další poruchy (trhliny, odlupování vrstev apod.), které by vyžadovaly větší sanační úpravy.

 

 

 

 

 

Očištění - Řasy a plísně je potřeba mechanicky odstranit. Doporučujeme tlakovou vodou, tlak max. 60 bar a teplota 60 °C. Fasádu je nutno po umytí nechat řádně vyschnout před následnými nátěry.

 

 

 

Dezinfekce - Zbytky plísní a řas, které jsou často vrostlé do povrchu, se odstraní přípravkem Caparol Capatox. Neředěný Capatox se v jednom, nebo při vysokém napadení dvou nátěrech, nanese na fasádu. Jedná se o bezoplachový prostředek, který je nutno nechat vyschnout.

 

 

 

Nátěr - Po dostatečném vyschnutí se provede nátěr penetrace a následně produkty Caparol speciálně vybavenými proti řasám a houbám. Kvůli požadovanému dlouhodobému účinku je absolutně nutné provést dva nátěry fasádní barvou s použitím příslušné penetrace.

 

 

 

 

Informační list k systému Caparol Clean Concept 

 

Dezinfekce -

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.